Co oznaczają bóle na wysokości piersi?

Witam, mam bole z lewej strony na wysokości piersi. Czasami drętwienie lewej ręki -ból rwący od ramienia do łokcia. Ból odczuwam stałe chociaż mam wrażenie, ze jak jestem czymś zajęta to nie odczuwam tego. Miałam robione EKG i Echo Serca wyniki książkowe. W styczniu urodziłam córka i internista stwierdził przeciążenie ręki, ortopeda nic nie widzi. Dodam , ze w lutym wykryto nowotwór złośliwy piersi, a teściowa która mieszka z nami umiera na nowotwór (przerzuty z płuc do mózgu i brzucha). Bardzo się boje ze tez mam nowotwór a lekarze to bagatelizują. W marcu trafiłam do neurologa z powodu silnych boli potylicy i sztywności karku. Zapisał masaże które pomogły na te dolegliwości. Niestety kłucia w klatce wróciły ( poraz pierwszy pojawiły się w lutym, ustąpiły w marcu interaz trwają od dwóch tygodni) proszeni sugestie co to może być i do kogo powinnam się udać z tym. Pozdrawiam Kobieta 36

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli regularnie chodzi pani do ginekologa, w pani rodzinie (siostry, mama) nikt nie chorował na raka piersi to ryzyko jest niewielkie. Diagnostyka w tym kierunku czyli mammografia oraz USG piersi jest raczej zalecane w starszych grupach wiekowych, ale jeśli się pani niepokoi to może pani wykonać np. USG. Objawy w kończynie górnej faktycznie mogą wynikać z przeciążenia. Jeśli ortopeda nie zalecił dalszej diagnostyki to najprawdopodobniej USG stawu barkowego, czy łokcia jest zbędne. Jeśli zostały wykluczone internistyczne przyczyny bólu w klatce piersiowej (do rozważenia również wykonanie RTG klatki piersiowej) to oznacza, że pani objawy mogą być objawem nerwicowym (warto poradzić się lekarza psychiatry).