Co oznaczają takie wyniki badania moczu u 36-latki?

Proszę o interpretację wyników badania moczu. Mocz, analiza ogólna: Ciężar własciwy 1.025 kg/L,pH 5.0, Kolor żółty, Klarowność mętny, Bilirubina nie wykryto, Urobilinogen w normie,Ciała ketonowe nie wykryto, Glukoza nie wykryto, Białko nie wykryto,Krew w normie,Nitraty nie wykryto, Leukocyty w normie, OCENA OSADU Leukocyty 1.6 µl[0-39],Erytrocyty 9.5 µl[0-30,7],Nabłonki płaskie 0.4 µl[0-45,6],Bakterie 0.0 µl[0-385,8],Kryształy szczawianu wapnia 49.4 µl. Badanie wykonane profilaktycznie.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Prawidłowo, że wykonuje Pani kontrolne badania moczu. To niezbędne postępowanie profilaktyczne w kierunku rozpoznania wielu chorób układu moczowego oraz ocena stanu funkcjonowania organizmu.

Na podstawie wskazanego wyniku analizy moczu można by stwierdzić, że prawdopodobnie wszystkie parametry wystąpiły we wskazanych normach referencyjnych. Niska wartość leukocytów oraz brak białka świadczy o braku stanu zapalnego.

W przypadku obecności kryształów szczawianu wapnia powinny być do dalszej kontroli w określonej przyszłości. Ich występowanie może być główną przyczyną kamicy nerkowej. Można spróbować ograniczyć spożywanie takich produktów, jak: rabarbar, szczaw, soja, herbata, czy mocna kawa. Dodatkowo warto pamiętać o piciu dużej ilości płynów.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia. Proponujemy, więc w razie wszelkich wątpliwości konsultację z lekarzem internistą. Specjalista po dokładnej analizie zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-moczu-wyniki

A odpowiedź na podobne pytanie można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szczawian-wapnia-w-moczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty