Co oznaczają wyniki badań po nieudanych próbach zajścia w ciążę?

Dwa niepowodzenia ... a wyniki badania nasienia W grudniu okazało się , że jestem w ciąży udało się za pierwszym razem ... niestety okazało się , że jest to puste jajo płodowe w 8tyg. przeszłam zabieg łyżeczkowania . W czerwcu tego roku ponownie byłam w ciąży ...wszystko było dobrze w 8tyg, 2dniu miałam 3 USG i lekarz stwierdził , że wszytko jest w jak najlepszym porządku i powinno być dobrze kazał przyjść za 2 tyg. Ale niestety nie doczekałam w 9tyg,6dniu zaczęłam plamić pojechałam do innego lekarza ponieważ mój był na urlopie. Wyrok serduszko nie biję ... Mój mały Aniołek zatrzymał się na 8 tyg , 4 dniu ... czyli krótko po ostatnim USG ... jak to możliwe ... dostałam skierowanie na następny dzień rano miałam się zgłosić do szpitala ... w nocy potworne bóle i rano dojechałam do szpitala i poroniłam na korytarzu ... niestety i tak miałam łyżeczkowanie ponieważ strasznie krwawiłam ... po ponad 2 tygodniach przepisałam się do innego lekarza , który dał skierowanie na badania takie jak : Chlamydia trachomatis w kl. IgG , IgM, Toxoplasma gondii IgG, IgM , Cytomegalowirus IgG , IgM, P/c. przeciw kardiolipine IgG , IgM, . Wszystkie badania wyszły dobrze ... jesteśmy w trakcie oczekiwania na wynik z badania genetycznego "kariotyp " ale to trochę trwa . Zrobiliśmy także badania nasienia . Proszę o pomoc w odczytaniu ich : NASIENIE -OCENA MIKROSKOPOWA : Okres abstynencji (dni): wynik 3 -Wartość referencyjna 2-7 Upłynnienie (min): 10 <60 Objętość(ml): 3,10 ≥1,5 pH: 7,90 ≥ 702 Barwa :Prawidłowa Lepkość : Prawidłowa Aglutynacja : brak Agregacja : brak PLEMNIKI -OCENA MIKROSKOPOWA : Koncentracja plemników (mln/ml) wynik 79,34 wartość referencyjna : ≥15mln/ml Całkowita liczba plemników w ejakulacie (mln): wynik 245,95 ≥39mln /ejakulat Puch postępowy (PR)(%) : wynik 68,32 ≥ 32% pod spodem 168,04 ≥12,5mln/ejakulat Puch całkowity (PR NP%) wynik 70,19≥ 40% pod spodem wynik 172,63 ≥ 15,6mln/ ejakulat Brak ruchu (%) wynik : 29,81 ≤ 60% Plemniki żywe (%) wynik 82 ≥ 58% pod spodem wynik 201,68 ≥ 22,6 mln/ejakulat Plemniki o prawidłowej budowie (%) wynik 8 ≥ 4% pod spodem wynik 19,68 ≥1,6mln/ejakulat Plemniki o nieprawidłowej budowie (%): 92 wynik : niepr.główki (%) 85,00 , niepr. wstawki (%) 41,00 Niepr.przywieszki cytoplazmatyczne (%):8,00 wynik: niepr. witki (%) : 0,00 Koncentracja komórek okrągłych (mln/ml) wynik :0,2 < 5 Koncentracja leukocytów per.-dodatnich (mln/ml) wynik 0,1 < 1 TEST MAR IG-G Plemniki ruchliwe z przyłączoną granulką (%) wynik : 3 < 50 . Lekarz mówi , że te utraty ciąż to mógł być przypadek ... . Proszę o interpretacje wyników . Pozdrawiam

Z badania nasienia widać iż plemniki partnera mają nieprawidłową budowę, stąd możliwe wczesne poronienia - dochodzi do zapłodnienia, ale organizm sam eliminuje wadliwy zarodek. Wykluczyłabym jeszcze u Pani problem z. antyfosfolipidowego a następnie podjęła leczenie w klinice zab. płodności z partnerem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.