Co robić ze wzdęciami i bólami brzucha?

Dzień dobry. Od ponad roku mam bardzo wstydliwy, a jednocześnie uciążliwy problem. Od pewnego momentu w moim życiu ciągle towarzyszą mi nieprzyjemne objawy, a konkretniej: zaparcia, wzdęcia i związane z nimi bóle brzucha wydzielający się z mojego ciała bardzo nieprzyjemny zapach, przypominający kał, mimo dbania o swoją higienę. Nie wydziela się on za każdym razem i nie jestem w stanie powiedzieć skąd się on bierze, bardzo możliwe, że z okolic odbytnicy. Z dodatkowych informacji jestem w stanie powiedzieć, że: - Wszystkie te objawy pojawiły się na raz, w jednym momencie, gdzie pewnego razu po zjedzeniu ostrego dania zabulgotało mi w brzuchu i poczułem silną potrzebę wypróżnienia się, ale nie byłem w stanie tego zrobić, gdzie nigdy wcześniej nie miałem problemów gastrycznych, a stolec oddawałem średnio dwa razy dziennie - Wraz z tymi objawami pojawiło się u mnie uczucie ,,mokrego'' odbytu, trochę jakbym zaczął się tam pocić bardziej niż w jakiejkolwiek części mojego ciała, - Zmiana diety, suplementy, zioła nie pomagają, jedyną pomocą, ale i tak tylko doraźną (i niepełną, gdyż uczucie niewypróżnienia się w pełni nie znika), są środki na przeczyszczenie takie jak Laktuloza, - Zaparcia, które posiadam nie są raczej typowymi, gdyż jestem w stanie oddać stolec po jednym bądź dwóch dniach, ale nie pamiętam kiedy ostatnio czułem, że wypróżniłem się w pełni. Jest to dla mnie bardzo wstydliwy problem i oprócz sporego dyskomfortu, który odczuwam na co dzień, przez wydzielający się ode mnie zapach zacząłem unikać kontaktu z ludźmi i życie codzienne stresuje mnie bardziej niż kiedykolwiek. Bardzo proszę o diagnozę bądź jakąkolwiek wskazówkę co to może być i jakie kroki w związku z tymi objawami prowadzić dalej. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pan opisuje są niepokojące i z pewnością wymagają wizyty u lekarza. W pierwszej kolejności może to być lekarz rodzinny, ale może również Pan udać się bezpośrednio do gastroenterologa lub proktologa, którzy specjalizują się w diagnozowaniu tego typu dolegliwości.

Uczucie mokrego odbytu może być związane ze stanem zapalnym, hemoroidami lub szczeliną odbytu. Aby to potwierdzić konieczne jest jednak badanie fizykalne oraz ewentualnie dodatkowe badania diagnostyczne. Zachęcamy więc Pana do zapisania się na wizytę.

Podobne pytania znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zmniejszyc-wydzielanie-sluzu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydzielina-z-odbytu-u-20-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mokry-odbyt-przy-jelicie-drazliwym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.