Co znaczą te badania przy antykoncepcji hormonalnej?

Biorę tabletki antykoncep. Novynette od kilku lat. Co roku robiłam badania ALT, AST, APTT i są w normie, ale pierwszy raz kazano mi przebadać jeszcze D-dimer i okazało się, że wskaźnik wynosi 853, gdzie norma to 500. Jestem umówiona do ginekologa, ale czy mam mu zasugerować jakieś konkretne badania? Chciałam zaznaczyć, że w tym roku miałam mammografię, która wykryła mi dwie zmiany o cechach śródsutkowego weżła chłonnego, gdzie USG stwierdziło dwa ogniska PP i zasugerowano badanie za pół roku.

Tak niewielki wzrost poziomu D-dimerów w przypadku zażywania hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych jest typowy i raczej nie budzi niepokoju. Można o tym poinformować ginekologa prowadzącego, ale raczej nie będzie potrzeby wykonywania dodatkowych badań w tym przypadku.