Co zrobić z tymi objawami po ciąży?

Witam. Pod koniec stycznia urodzilam coreczke. To moje drugie dziecko. Do polowy maja sciagalam mleko laktatorem i corka pila tylko i wylacznie moj pokarm. W ciazy przytylam ok 14 kg. Mimo laktacji dodatkowe kilogramy nie znikaly. Na poczatku kwietnia mimo karmienai przeszlam na diete jadlam max 1800 kcal i co drugi dzien cwiczylam ok 45 min na orbitreku. Do dnia dzisiejszego nie zgubilam nawet 1 kg... jestem zalamana. Dodam ze cierpie na pcos, niedoczynnosc tarczycy i haschimoto. Miesiaczki rowniez jeszcze nie dostalam. Nie wiem jak sprawdzic moje hormony skoro nie mam cyklu bo nie dostalam miesiaczki. Robie co moge by wrocic do swojej wagi i niestety wszystko stoi w miejscu. Dodam ze czesto mam poprostu zle dni czuje sie opuchnieta, jestem nerwowa i ciagle zmeczona. Co powinnam zrobic w takiej sytuacji ?

Witam, dieta odchudzająca to obecnie bardzo pojemne wyrażenie, za którym kryje się szereg różnego rodzaju diet o specjalistycznych nazwach. Czasem aż trudno się połapać w gąszczu jadłospisów i tabeli kalorycznych. Należy pamiętać, że odchudzanie jest długim procesem, którego czas trwania jest zależny od stopnia nadwagi i stylu życia. Wiele osób zastanawia się czy istnieje dieta cud, której zastosowanie przyniosłoby natychmiastowe skutki w postaci trwałej utraty wagi bez efektu jo-jo?

Jednocześnie łatwo zgubić się w gąszczu nazw: dieta 1000 kalorii, dieta Dukana, kopenhaska, Cambrigde czy dieta Montignaca. Która z nich przynosi najlepsze skutki?

Niestety żaden sposób żywienia nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli nie będziemy stosować go regularnie i nie włączymy codziennej aktywności fizycznej. Zaskakujące rezultaty na początku diety odchudzającej są zazwyczaj wynikiem utraty wody z organizmu, a nie rzeczywistego spadku nadprogramowych kilogramów.

Konstruując swój dzienny jadłospis możesz wziąć pod uwagę wartość kaloryczną produktów i kontrolować ilość przyjmowanych kalorii. Jadłospis w diecie odchudzającej powinien zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów, a także minerałów i witamin. Błonnik też jest cennym elementem.

Absolutnym błędem jest głodówka, która nie pomoże nam zrzucić zbędnych kilogramów, a jedynie może przysporzyć kłopotów w postaci np. niedożywienia i efektu jojo. Dietę należy opracować tak, aby waga spadała powoli.