Czy ból głowy i kłucia w klatce to skutek nerwicy?

Witam. Mam 19 lat. W moim życiu wydarzyło się wiele przykrych sytuacji co spodobało ze strasznie często się denerwuję i boję wielu rzeczy. Mam często bóle brzucha, głowy, kłucia w klatce, łomotanie serca ale od kilku miesięcy mam uczucie ucisku po prawej stronie głowy bardziej z tyłu. Zaczynam się bać że to czasem guz mózgu. Czy to może być przez nerwice?

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje, zwykle występują
przy zaburzeniach nerwicowych.
Warto jednak zrobić badania w celu wykluczenia
tego czego Pani się obawia, chociażby dla spokoju duszy.
Jeżeli wyniki badań będą w porządku, a właściwie jak najprędzej,
zachęcam Panią do psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam