Czy ból głowy może być na tle nerwowym?

panie doktorze aleczy to moze byc natle nerwicowym te boległowy.bo biore leki na nerwice czy moze to byczwyklamigrena?czy cos powazniejszego np.jakis guz?ale gdyby byl to guz to przez7 lat codziennego bolu bez leczeniazyla bym do tej pory?Rm mam miec dopiero w marcu.za 5 tyg.rodze moj neurolog wypisal mi na podstawie eeg glowy ze musi byc cesarka ze wzledu na to ze nie wiadomo co tak naprawde mi dolega.czy pan doktor tez tak uwaza?bardzo zalezy mi na pana doktora opinii?czekam na odpowiedz to dla mnie bardzo wazne z gory dziekuje

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu odczuwanego przez Panią od tak długiego czasu cierpienia.

Bóle głowy, również te o charakterze migrenowym, mogą mieć podłoże nerwicowe. W przypadku wątpliwości tego rodzaju prawidłowa ścieżka diagnostyczna powinna polegać na - w pierwszej kolejności - wykluczeniu przyczyn somatycznych poprzez badania neurologiczne.

Ze swojej strony może Pani obserwować, czy odczuwane dolegliwości są sytuacyjne zależne - czy zwiększają się w sytuacjach trudnych, stresujących, w przypadku konfliktów i przeżywanych napięć. Czy w przypadku skupienia uwagi na jakiejś zajmującej czynności dolegliwości ustępują? Czy odczuwa Pani zmniejszenie bóli w zależności od przyjmowanej dawki leku zapisanego przez psychiatrę?
Mogłoby to wskazywać bardziej na przyczyny nerwicowe. Nie mniej jednak nigdy nie należy lekceważyć takich objawów i przeprowadzić niezbędne badania.

W przypadku wątpliwości odnośnie decyzji lekarza zdecydowanie warto zasięgnąć drugiej opinii. Zachęcam jednak, by skierowała się Pani do specjalisty, który Panią zna - zna Pani historię leczenia, przebyte choroby i dolegliwości. spekulacje na podstawie internetowego opisu noszą za sobą ryzyko sporego błędu. Zdecydowanie w Pani sytuacji zalecałabym rzetelne zbadanie sytuacji.

Życzę powodzenia

To chyba pytanie głównie do ginekologa.
Jeżeli chodzi o ból głowy to także może być skutkiem chronicznego stresu cza nieleczonej nerwicy.
Niestety nie weim jak była diagnoza neurologa.
Skonsultowałbym także psychoterapeutę.
Pozdrawiam