Czy jeśli teraz odstawię tabletki to będę mogła do nich kiedyś wrócić?

Dzień dobry! Mam 18 lat, jestem w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych, jest to moje pierwsze opakowanie, tabletki charakteryzują się niskodawkowymi składnikami i w trakcie ich brania występuje 4 dni, w których zażywam placebo, gdy ma wystąpić krwawienie. Jestem w połowie tabletek, natomiast już wiem, że nie chce ich brać, z powodów innych (osobistych). Czy później, po kilku miesiącach bezproblemowo mogłabym wrócić do brania tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli w chwili obecnej chce Pani odstawić tabletki antykoncepcyjne i ponownie do nich wrócić w przyszłości to może Pani tak zrobić. Przed ponownym rozpoczęciem przyjmowania tabletek konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam