Czy mogę być w ciąży bez braku kontaktu seksualnego?

Witam!
Ja i mój chłopak unikamy stosunków płciowych. Próbujemy pettingu, ale nie rozbieramy się do naga. On przyjeżdża do mnie, trochę porozmawiamy i czasem dojdzie do pieszczot [raczej on mnie niż ja jego].
Zastanawiam się czy mogę być w ciąży, jeżeli on mnie tak dotyka. Dodam, że on zawsze jedzie do mnie samochodem, rozbiera kurtkę itd. więc czy jest to możliwe? Właśnie skończył mi się okres, a moje podbrzusze ciągle jest opuchnięte.
Przypominam sobie, że 2 tygodnie przed okresem w styczniu też był powiększony.
Czy to możliwe?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Z Pani opisu wynika, że nie doszło do stosunku płciowego ani żadnego kontaktu między narządami płciowymi. Do zapłodnienia konieczne jest wprowadzenie nasienia do dróg rodnych kobiety (pochwy). Z tego co zrozumiałam w Państwa przypadku nie miało to miejsca. Fakt, że pojawiło się krwawienie miesięczne również przemawia za tym, że nie jest Pani w ciąży.

Przed miesiączką poziom progesteronu znacznie spada. Może to być przyczyną zmian nastroju, tkliwości piersi czy jak w Pani przypadku nieznacznego powiększenia obwodu brzucha, wynikającego z zatrzymania wody w organizmie. Wkrótce po krwawieniu objawy te ustępują.

W ciąży powiększenie brzucha zaczyna być widoczne dopiero pomiędzy 8 a 12 tygodniem jej trwania.