Czy podczas siedmiodniowej przerwy i stosowania antybiotyku ochrona jest zachowana?

Wzięłam już trzy opakowania antykoncepcji i nigdy podczas żadnej przerwy nie kochałam się. Po trzecim pudełku pierwszego dnia przerwy kochałam się i on skończył w środku. Jestem chora i tego samego dnia przerwy i stosunku, rano, w południe i na wieczór przyjęłam antybiotyk. Czy mogłam zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli tabletki stosowane są prawidłowo to antykoncepcja zachowana jest przez cały cykl nawet podczas odstawienia na czas krwawienia.
Jeśli przyjęła Pani antybiotyk w czasie pierwszego dnia przerwy to prawdopodobnie hormony z dnia poprzedniego uległy wchłonięciu w całości i nie zaburzyło to antykoncepcji.

Ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne w opisywanej sytuacji.