Czy powinnam wykonać kolonoskopię?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wypróżniania. Od ok. 3 mies, jem dużo warzyw i owoców, tylko 1 raz w tyg jem mięso, przechodzę na weganizm więc jem dużo kasz, orzechów, strączków. Wypróżniam się nawet 5 razy dziennie, kał zmienił wygląd (jest ich kilka, są krótkie i wąskie, kolor raczej jasny brąz). Brzuch nie boli i nie ma innych dolegliwości. Czy powinnam udać się do lekarza?ok 2 mies temu miałam robione Usg brzucha i było ok. Czy powinnam wykonać kolonoskopię?Mam 30 lat, 164 cm,w.56-57kg

Dzień dobry,

faktycznie są to często wypróżnienia. Oddawanie kału ponad 3 razy na dobę to de facto biegunka.

Natomiast myślę, że warto wstępnie wykonać ponownie badanie USG jamy brzusznej oraz skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Jeżeli będzie potrzeba to skierują Panią na kolonoskopię.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga