Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam wykonać kolonoskopię?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wypróżniania. Od ok. 3 mies, jem dużo warzyw i owoców, tylko 1 raz w tyg jem mięso, przechodzę na weganizm więc jem dużo kasz, orzechów, strączków. Wypróżniam się nawet 5 razy dziennie, kał zmienił wygląd (jest ich kilka, są krótkie i wąskie, kolor raczej jasny brąz). Brzuch nie boli i nie ma innych dolegliwości. Czy powinnam udać się do lekarza?ok 2 mies temu miałam robione Usg brzucha i było ok. Czy powinnam wykonać kolonoskopię?Mam 30 lat, 164 cm,w.56-57kg
KOBIETA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Badania krwi - trombocyty

Czy wiesz jakie funkcje pełni żelazo w twoim organizmie? Dowiedz się tego oraz sprawdź stężenie żelaza w twoim organizmie robiąc badanie krwi - lek. Łukasz Kowalski wyjaśni wszelkie szczegóły.

Dzień dobry,

faktycznie są to często wypróżnienia. Oddawanie kału ponad 3 razy na dobę to de facto biegunka.

Natomiast myślę, że warto wstępnie wykonać ponownie badanie USG jamy brzusznej oraz skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Jeżeli będzie potrzeba to skierują Panią na kolonoskopię.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

umów wizytę 0

Dzień Dobry,

częste wypróżnienia mogą być przyczyną znacznego zwiększenia ilości błonnika pokarmowego w diecie (warzywa, produkty zbożowe itd.). Jeśli nie ma Pani innych dolegliwości to kolonoskopia nie jest pierwszym wskazanym badaniem. Jeśli jednak biegunka będzie się nadal utrzymywała warto wybrać się do lekarza w celu znalezienia przyczyny tej dolegliwości.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl

Dietetyk. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety