Czy ta opuchlizna jest normalna po takim urazie?

18 kwietnia doznałam urazu skręcenie stawu skokowego , na następny dzień byłam na Sorze i udzielili mi pomocy. Udałam się do lekarza po zwolnienie a lekarz rodzinny dał mi skierowanie do ortopedy. Na 1 wizycie przepisał tabletki cyclo 3 fort i powiedział żebym chodziła w stabilizatorze. Na 2 wizycie dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny z rozpoznaniem zwichnięcie, skręcenie stawu skokowego, więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy. Noga momentami boli, odczucie mam jakby ktoś kuł mnie igłą, mam twardą opuchliznę, do tego utykam, mam wrażenie ciężkości w prawej nodze. 10 czerwca miałam się pojawić u ortopedy z wynikiem rezonansu. Ortopeda przyjmuje w piątki. Powiedzieli mi że jak będę miała wynik z rezonansu to mam się udać do ortopedy i poprostu spytać się czy mnie przyjmie. Niestety musiałam odmówić wizytę na termin 10 czerwca bo badanie mam 12 czerwca w Łęczycy. 10 czerwca też mi się kończy zwolnienie i nie wiem czy dalej ciągnąć czy iść do pracy. Zwolnienie powinien dalej ciągnąć ortopeda. Mam dalej ciągnąć zwolnienie? Jak długo opuchlizna będzie się utrzymywała? Czy ta opuchlizna to normalne po takim urazie ?

Wydaje się że może Pani mieć początki zakrzepicy żylnej, która zdarza się po urazach, trudno oceniać po opisie choćby najbardziej plastycznym to trzeba zbadać rękami oraz wykonać np badanie Dopplera - naczyń. Wtedy leczenie przeciwzakrzepowe. Ortopeda lub przynajmniej chirurg są pilnie wskazani.