Czy taka ilość leków może jej zaszkodzić?

Dzień dobry. Mam problem z moją mamą, która jest lekomanką. Ogólnie to bierze dużo leków psychotropowych od wielu lekarzy, żaden lekarz tak na prawdę jej nie prowadzi, każdemu gada co innego i przepisują jej różne leki, a moja mama sobie bierze i miesza je wszystkie "jak się jej podoba". Mama ma depresję i silną nerwicę (zaburzenia lękowe). Wypiszę leki które bierze i proszę o pomoc-poradę, czy taki miks - na ile jest szkodliwy (bo na pewno nie leczniczy) oraz czy może jej się w końcu coś stać, bo to już trwa z 15 lat. Mama ma 61 lat. Wstaje o 10, w ciągu dnia leży i ogląda telewizję albo siedzi na Facebook i niewiele poza tym, nie ma znajomych, nie wychodzi z domu, nie kąpie się, wszystko obtłumacza i jest taki mur, że Ja, jej syn, nie jestem w stanie w ogóle z nią rzetelnie porozmawiać o problemie. Do tego mama ma otyłość II stopnia. Wypiszę leki które bierze w ciągu dnia: 1. Alprazolam 1-2 mg 2. Sertalina 100 mg 3. Pregabalina (600 mg - na raz, po tym chodzi jak naćpana, ale z reguły mniej, ok. 300 mg) 4. Na noc - 100 mg kwetiapiny 20 mg zolpidemu Do tego leki na nadciśnienie Valsacor 320 mg amlodypina 5 mg, jak jej skacze do 200 ciśnienie to bierze captopril pod język 25-100 mg, średnio 2-3 razy w tygodniu ma takie wysokie skoki. I jeszcze Bibloc wieczorem na nadciśnienie 2,5 mg. Plus pełno suplementów - witaminy, omega, jakieś inne bzdurne, tanie badziewia. Jak bardzo mama sobie szkodzi, czy może jej się coś stać? Czy tyle leków w ogóle brać jest sens?? Czy tyle leków może doprowadzić do śmierci?

Witam!

Mama bierze lek przeciwdepresyjny Sertralinę 100 mg, jest to standardowa dawka, Pregabalina jest lekiem przeciwlękowym, dawka 600 mg jest dawką maksymalną i nie powinna być brana jednorazowo, tylko podzielona na 2 dawki, rano i wieczorem, kwetiapina w dawce 100 mg wieczorem ma działać wyciszająco i indukować sen. Te trzy leki mogą być ze sobą bezpiecznie łączone. Natomiast Alprazolam i Zolpidem są lekami uzależniającymi i bardzo szkodliwymi przy dłuższym stosowaniu, dlatego dobrze, aby mama starała się powoli i stopniowo je odstawić, koniecznie pod kontrolą lekarza.