Czy taki lek może doprowadzić do uzależnienia?

Witam Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Alpragen do "pobrania". Źle się czułam, miałam lekkie pobolewania w klatce piersiowe i bóle z tyłu głowy- takie właściwie pieczenie. Nie ukrywałam,że mam nerwowyokres, pracuję w szkole. EKG przejrzał mało dokładnie i stwierdził, że mam serce jak dzwon. Dokładnie przyjrzał się dopiero po tym , jak wymieniłam właśnie te bóle głowy i dziwne wrażenie ogólne mojego samopoczucia- w rodzaju zawrotów. Okazałosię, że jednak ostatnifragment mojego EKG nie jest idealne. Najpierw zaproponował badania w szpitalu, niebardzo chciałam na to przystać, no to badanie u kardiologa. Dał mi te tabletki, nie powiedział, jakdługo brać. Poprzeczytaniu ulotki, z lekka się przeraziłam. Na co ja je właściwie dostałam?Koszmarnie boje się uzależnienia. Czy mam je brać? Kardiologa mam umówionego dopiero pod koniec marca., a pieczenie w klatce nieprzechodzi, bo na to nic nie dostałam. Wiem, że zarzuciłam Państwa pytaniami, ale może dostanę jakąś odpowiedź? Pozdr. Jagoda

DO omówienia z Lekarzem, Do pełnej konsultacji neurologicznej: wywiad, badanie , wyniki badań etc. Ważny stan Pacjenta, schorzenia współistniejące, wyniki badań, leczenie, nastrój etc etc..." Jaki nastrój, sen ? okresowo leki przeciwlękowe są wskazane, decyduje lekarz po konsultacji, Pozdrawiam i zapraszam