Czy takie bóle głowy mają związek z miesiączką?

Każdorazowo, w pierwszym (i tylko w pierwszym) dniu miesiączki cierpię na bardzo silny, "ścinający z nóg" ból głowy, umiejscowiony za gałką oczną, połączony z nudnościami i osłabieniem. Od wielu lat stosuję doustną antykoncepcję hormonalną. Czytałam, że powinna ona łagodzić ból głowy podczas miesiączki, jednak tak się nie dzieje. Z kolei, kiedy odstawiam tabletki, miesiączki są bardzo nieregularne, jajeczkowanie bardzo bolesne, a cykle wydłużają się nawet do 45 - 60 dni. Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może u mnie wywoływać bóle głowy podczas miesiączki, czy przyczyny należy szukać gdzie indziej? Dodam, że obecnie leczę się również na depresję, jednak bóle głowy nadal się pojawiają w pierwszym dniu miesiączki.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bóle głowy mogą być działaniem niepożądanym podczas stosowania tabletek hormonalnych, szczególnie na początku stosowania i częściej u kobiet mających wcześniej bóle migrenowe.
Wskazana byłaby konsultacja neurologiczna skoro antykoncepcja hormonalna nie dała poprawy.