Kobieta , 27 lat Witam w Nowym Roku ☺ od 5lat(jak zaszlam w ciaze),mam niskie ciśnienie ok105na65. Miewam zawroty,sennosc.osłabienie.stabt depresyjne(mam pobic nerwice,psychoterapeuta bedzue 23.01) morfologia ok,tylko lekki wyzsze leukocyty, tsh t3,4 ok.cholesterol calkoeity 172,glukoza nw czczo 94. Czy takie ciśnienie eymaga dalszej diagnostyki? Czy stanowi to zagrozenie dla zdrowua?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Pomiar ciśnienia tętniczego krwi – Ciśnieniem tętniczym nazywamy nacisk, jaki wywiera krew na ścianki tętnic. Mówimy o ciśnieniu skurczowym i rozkurczowym. Podział ten związany jest z pracą serca, z jego kurczeniem się i rozkurczaniem. W momencie gdy serce kurczy się, napełniając krwią tętnice, ciśnienie jest wyższe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: