Czy te leki mogą nasilać objawy prześladowcze i powodować halucynacje ?

Mam zdiagnozowane depresje , OCD oraz zanurzenia lęku. Miałem epizody że ktoś mnie obserwuje i obgaduje ale to tylko myśli. Ostatnio te myśli się nasiliły oraz czasami widzę że ktoś stoi ale nikogo niema. Tak od tygodnia - dwa tygodnia. Czasami ( naawet przed kuracją ) odczuwałem że rzeczy nie ożywione mają uczucia. Leki które mam przepisane to Brintellix oraz Atarax. Czy te leki mogą nasilać objawy prześladowcze i powodować halucynacje ?

Witam Pana,

sugeruję aby skontaktował się Pan z lekarzem prowadzącym i dyskutował z nim o wpływie leków na Pana zachowanie i zdrowie. Można też skontaktować się z psychoterapeutą, który wesprze proces zdrowienia. Pozdrawiam