Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to astma czy nerwica?

Witam . Mam od około roku dusznosci , drapanie w gardle i wtedy zaczyna się kaszel . Spirometria ok testy na alergię tzn podstawowe. Pracuję jako fryzjerka . Leki na alergię mam wrażenie że nie pomagają. Pomaga wziew ventolin ale muszę brać jego dwa razy dziennie i między czasie miewam duszności. Czy astma chwyta kilka razy dziennie ? Jeśli ją mam w ogóle. Od tygodnia wzięłam pramolan tam pisze że ma znaczne działanie histaminowe , co to znaczy? Jak biorę tabletkę rano i pod wieczór to nie mam dusznosci ani kaszlu . Czy to astma ? Czy nerwica?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam, w takim wypadku, kiedy wykluczyła Pani somatyczne przyczyny swoich dolegliwości, sugerowałabym wizytę u psychiatry, który zadecyduje, czy jest potrzeba leczenia farmakologicznego. Jeśli po nim objawy ustąpią, to będzie wskazywało nerwicę. Najlepiej równolegle sprawdza się psychoterapia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy