Czy to może być alergia na kontrast?

Dzień dobry, w środę byłam na tomografi komputerowej z kontrastem. Po badaniu było mi trochę niedobrze ale po za tym było okej. Na drugi dzień wyskoczyły mi na całym brzuchu małe czerwone kropki. Czy to może być alergia na kontrast ? Uczulenie utrzymuje się już 2 dni

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że to mogą być objawy alergii na kontrast, który został użyty podczas tomografii komputerowej. Czerwone kropki na skórze są jednym z możliwych objawów alergicznego zapalenia skóry. Wysypka może pojawić się kilka godzin po podaniu kontrastu, ale może także wystąpić nawet po kilku dniach.

Zalecamy udać się do lekarza, który zaleci dalsze postępowanie. Możliwe, że będą potrzebne leki przeciwhistaminowe.

W przypadku cięższych objawów, takich jak trudności w oddychaniu, czy obrzęk skóry, powinna się Pani natychmiast zgłosić do szpitala.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-uczulenie-na-kontrast-po-tomografii

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.