Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to zaburzenia psychiczne, schizofrenia?

Witam, Mam 30 lat. Od kilku miesięcy obserwuję u siebie zaburzenia równowagi, pogorszenie widzenia, ostatnio pojawiły się uczucie lęku, zmiana nastrojów, panika, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Przeszłam szereg badań neurologicznych (TK głowy, doppler tętnic szyjnych, tomografia) wszystko w normie. Badania krwi, hormonów tarczycy, cholesterolu w normie, wykluczono SM i problemy z błędnikiem. Przyjmuje jedynie Betahistini dihydrochloridum. Czy to zaburzenia psychiczne, schizofrenia?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam! W Pani doniesieniu nie znajduję objawów schizofrenii ani głównych, ani dodatkowych. Jednym z podstawowych objawów psychoz jest brak poczucia choroby psychicznej - jak na razie tego u Pani nie ma. Chcę natomiast zauważyć, że dolegliwości, które Pani zgłasza przemawiają za lękiem przed utratą zdrowia, jest nastawienie hipochondryczne, rozchwianie emocjonalne, skłonność do somatyzacji lęku. Proponuję kontakt z psychiatrą i po badaniu rozpoczęcie leczenia zaburzeń nerwicowych: psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi. Lęk przed chorobą psychiczną jest identyczny jak nerwicowy lęk przed rakiem, SM, AIDS i innymi ciężkimi chorobami. To można i trzeba wyleczyć! Powodzenia W. Łuczkowski.

0

Dzień dobry, aby móc mówić o tak poważne chorobie jak schizofrenia niezbędna jest diagnoza psychiatryczna i pscyhoterapeutyczna. Uczucie lęku, zmiana nastrojów oraz inne obawy natury psychologicznej zapewne Panią niepokoją, jednak dopiero dokładne poznanie ich treści oraz rozmowa diagnostyczna mogą cokolwiek wskazać. Proponowałabym wizytę u psychoterapeuty psychodynamicznego- osoby pracujące w tym nurcie zakładają wpływ nieświadomości na nasze funkcjonowanie. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy