Czy w tym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Witam biorę tabletki VibinMini 21 7 Krwawienie z odstawienia dostałam 16 lipca i trwało 4 dni 15 lipca współżyłam z moim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia z wytryskiem na mój brzuch 19 lipca zaczęłam nowe opakowanie I zapomniałam wsiąść 2 tabletek w 1 tygodniu (nie z rzędu) byłam rozkojarzona i zdarzyło mi się pominąć te 2 tabletki jedna w piątek druga w niedziele Pierwszy raz mi się to zdarzyło W dniu gdy pominęłam tabletkę piątek współżyłam z partnerem bez wytrysku w pochwie Czy przez te nie uwagę szansa na ciąże jest ? W sobotę bardzo źle się czułam Wymiotowałam bo poczułam zapach który sprawił ze mnie zemdliło byłam tez najedzona Wymiotować od czasu do czasu nadal mam chęć ale nie umiem , do tego wszytko mnie boli Piersi lekko, jajniki, podbrzusze, do tego senność, zmęczenie, brak apetytu, często odwiedzam wc by oddać mocz, głowa tez potrafi pobolewać, mięśnie na ciele tez bolą nogi uda łydki, plecy Czy możliwe jest ze zaszłam w ciążę ? Krwawienie z odstawienia dopiero w połowie sierpnia powinnam mieć bo dopiero co zaczęłam nowy blister

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku gdy pominęła Pani wzięcie tabletki antykoncepcyjnej, mogło dojść do zapłodnienia. Antykoncepcja hormonalna zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, pod warunkiem, że bierze się ją regularnie o tych samych godzinach. Każde pominięcie tabletki zwiększa szansę na ciążę.

Jeżeli podczas stosunku nie doszło do wytrysku nasienia w pochwie, to jest dość duże prawdopodobieństwo, że i tak do zapłodnienia nie doszło. Nie można jednak wykluczyć preejakulatu, w który również znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia

Co do objawów, które się u Pani wystąpiły, to raczej nie wskazywałyby one na ciążę, bowiem powinny się one pojawić dopiero między 20., a 28. dniem od zapłodnienia. Możliwe, że doszło do jakiegoś zatrucia pokarmowego, dlatego jeśli stan się nie poprawia, proszę się zgłosić do lekarza rodzinnego.

Dla pewności powinna Pani także wykonać test ciążowy, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym antykoncepcji hormonalnej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.