Czy walczyć o skierowanie na rezonans magnetyczny?

Witam,nie wiem od czego zaczac jestem zdolowana swoimi objawami,zaczelo sie od wysokiego cisnienia i pulsu dostalam tabletke na uspokojnie i zbicie cisnienia,potem przez pare dni myslalam ze umieram robilo mi sie slabo od tak dostawalam ataku paniki,zrobilam podstawowe badania morfologia mocz tarczyca,wszystko wyszlo ok tylko tsh podwyzszone.potem doszly dusznosci,kolatania serca,bole glowy,mrowienie w nogach,suchosc w ustach,niepokoj wewnetrzny o wlasne zycie,to trwa juz 3miesiac ciagle czytam o roznych chorobach i boje sie ze je mam,jedyne co mi pomoglo to hydroxyzyna biore jedna tabletke na dzien ktora dziele na 4 czesci po tym nie mam az takich dolegliwosci lek jest mniejszy,dusznosci ustaly,ale bole glowy zostaly sa to takie sekundowe uklucia lub uciski w roznych miejscch glowy nie sa mocne to tak jakby ktos igla ukul ale martwie sie ze to jakis guz mam tez czasami pieczenie na czubku glowy i czole.bylam z tym u pani doktor ktora powiedziala zebym brala leki przeciwbolowe ktore nie pomagaja.co to moze byc?czy walczyc o skierowanie na rezonans magnetyczny?

Witam!
Z tego co Pani opisała sprawa najbardziej pasuje do zaburzeń nerwicowych i w tym kierunku bym poszedł diagnostycznie i leczniczo. Wspomniała Pani o podwyższonym TSH - o jakich wartościach mówimy? Oczywiście RM głowy byłby wskazany, plus EEG - w pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby somatyczne, które, niestety, mogą być poważne. Czasem "somatyka" łączy się z zaburzeniami emocjonalnymi - też należy o tym myśleć! Leczenie zaburzeń nerwicowych: psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.