Depresja po urodzeniu córki

Witam 29.08.2015 urodziłam córeczkę po porodzie wpadłam w depresję a będąc bez partnera ponieważ był zagranicą depresja dopadała mnie bardziej udało mi się ją pokonać bez leków ale za to ciągle żyje w stresie. Partner przyjeżdża co pół roku na dwa tygodnie i zawsze kiedy wyjeżdża ja strasznie źle się czuję wszystko mnie boli u lekarza jestem co tydzień. Boli mnie gardło i czuje jakąś gule w przełyku i pierwsze co robię to wchodzę na internet moja diagnoza? Nowotwór!!! Nie potrafię normalnie żyćc

Po pierwsze, zdecydowanie odradzam diagnozowanie się za pomocą Internetu. Najczęściej nic dobrego z tego nie wynika poza wzrostem stresu i napięciem związanym z potencjalną chorobą, która może w ogóle nie mieć miejsca. Chodzi Pani do lekarza, więc wszelkie diagnozy powinien postawić on, a jeżeli nic nie podejrzewa, wyniki badań wychodzą w porządku to nie ma się co martwić chorobą somatyczną. Po drugie, w związku z ciągłym napięciem i depresją poporodową w ubiegłym roku, o której Pani pisze zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Wydaje się, że Pani objawy zmieniły charakter, a u podłoża leżą emocje. W leczeniu psychoterapią zajmujemy się nie tylko objawami, ale także podłożem tych objawów Często wydaje się, że usunięcie objawów oznacza wyleczenie, ale bez zajęcia się równocześnie przyczynami (emocjonalnymi) objawy mogą za jakiś czas powrócić, czasem silniej niż wcześniej ich doświadczaliśmy. Przyda się także Pani wsparcie.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, moim zdaniem cierpi Pani na lęk o zdrowie inaczej hipochondrię i z tego powodu moze miec Pani obnizony nastroj-depresję.
Lęk o zdrowie można leczyc chodzac na psychterapie PB.
Juz dzis proponuje nie czytac nic w necie. Sprawdzanie objawow i czytanie o nich podwyzsza u Pani lęk. Dzieje sie tak czesciej kiedy jest Pani saa. Kiedy jest maż zajmuje sie Pani innymi rzeczami i lęk spada.
Objawy pojawiaja sie kiedy nie czuje sie pani bezpiecznie-bez meża i to jest glowna przyczyna problemu. Moim zdaniem.
Psychoterapia.
Pozdrawiam!