Mężczyzna , 27 lat Witam.Od prawie 2 lat lecze się na depresję.Przyjmuje mozarin 20mg,efekty sa,ale nie jest tak jak przed zachorowaniem-jestem nadal ospaly,zmeczony i szybko sie mecze i wtedy zle sie czuje.Choroba ta powoduje u mnie somatyczne objawy ze strony innych narządów(żołądek,biegunki),poza tym ciągle martwie się,że mogę być poważnie chory i niezdiagnozowany odpowiednio.Przed rozpoczęciem leczenia mialem silne leki i uczucie jakbym mial zemdlec,otepienie,sennosc itd.Diagnozowac sie dalej?Inne leki?Pozdr
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Warto przede wszystkim skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Farmakoterapia jest konieczna w przypadku leczenia depresji, ale często niewystarczająca. Potrzebne jest przepracowane przyczyn lęku, trudności, sposobów radzenia sobie z emocjami, stresem, relacjami i nauczenia się nowych, bardziej adaptacyjnych form zachowania. Po to, by objawy nie nawracały i aby poprawa była trwała, wrócił spokój, poczucie satysfakcji i spełnienia.

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam, nie koniecznie sie diagnozowac jak pojsc do teraeuty poznawczo behawioralnego, ktory powinien Pana zdiagnozowac. Wyglada to na lęk o zdrowie oraz na zespol jelita drazliwego a co jest tego wszystkiego przyczyna? Przed rozpoczecie leczenia jesli mial pan lęki to nie byla to depresja. Kłania sie solidny terapeuta i jakis inny psychiatra.
Powodzenia

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Najskuteczniejszym sposobem na długotrwały stres jest wyeliminowanie jego przyczyny.
Można też zmienić nastawienie i spowodować, zaakceptować przyczynę stresu.
Ja znam 3 sposoby
1) farmakologia (antydepresanty i alkohol)
Odradzam. Stres mija na chwilę a jego przyczyny się kumulują.
2)psychoterapia
Warto rozważyć .
3) EEG BioFeedback
Polecam bo się tym zajmuję :)
Uczę jak fizycznie zmienić percepcję i nastawienie do przyczyny stresu. Jest to ,,joga zachodu" i według mnie bardzo szybko pomaga usunąć somatyczne objawy stresu (np. biegunkę). Jest parę skutków ubocznych :)
Polepszenia koncentracji, zwiększenie inteligencji, dodatkowo można poprawić pamięć.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Neurologia

Depresja - objawy, leczenie

Depresja - objawy, leczenie

Depresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju.  Depresja ma kilka grup objawów - obniżenie nastroju, obniżenie tempa działania i myślenia, lęk, a nawet objawy somatyczne. Nie do końca znane są przyczyny powstawania depresji, określa się...

Depresja - objawy, leczenie

Leczenie depresji - farmakoterapia, psychoterapia, wsparcie bliskich

Dzięki postępowi medycznemu rozwinęły się również metody leczenia depresji. Sposoby, które stosowano wcześniej - odpowiednia dieta, upuszczanie krwi, elektrowstrząsy i lobotomia - dziś stopniowo odchodzą w niepamięć. Obecnie leczenie depresji opiera się...