Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie depresji i objawy somatyczne

Witam.Od prawie 2 lat lecze się na depresję.Przyjmuje mozarin 20mg,efekty sa,ale nie jest tak jak przed zachorowaniem-jestem nadal ospaly,zmeczony i szybko sie mecze i wtedy zle sie czuje.Choroba ta powoduje u mnie somatyczne objawy ze strony innych narządów(żołądek,biegunki),poza tym ciągle martwie się,że mogę być poważnie chory i niezdiagnozowany odpowiednio.Przed rozpoczęciem leczenia mialem silne leki i uczucie jakbym mial zemdlec,otepienie,sennosc itd.Diagnozowac sie dalej?Inne leki?Pozdr
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Warto przede wszystkim skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Farmakoterapia jest konieczna w przypadku leczenia depresji, ale często niewystarczająca. Potrzebne jest przepracowane przyczyn lęku, trudności, sposobów radzenia sobie z emocjami, stresem, relacjami i nauczenia się nowych, bardziej adaptacyjnych form zachowania. Po to, by objawy nie nawracały i aby poprawa była trwała, wrócił spokój, poczucie satysfakcji i spełnienia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0

Witam, nie koniecznie sie diagnozowac jak pojsc do teraeuty poznawczo behawioralnego, ktory powinien Pana zdiagnozowac. Wyglada to na lęk o zdrowie oraz na zespol jelita drazliwego a co jest tego wszystkiego przyczyna? Przed rozpoczecie leczenia jesli mial pan lęki to nie byla to depresja. Kłania sie solidny terapeuta i jakis inny psychiatra.
Powodzenia

umów wizytę 0

Najskuteczniejszym sposobem na długotrwały stres jest wyeliminowanie jego przyczyny.
Można też zmienić nastawienie i spowodować, zaakceptować przyczynę stresu.
Ja znam 3 sposoby
1) farmakologia (antydepresanty i alkohol)
Odradzam. Stres mija na chwilę a jego przyczyny się kumulują.
2)psychoterapia
Warto rozważyć .
3) EEG BioFeedback
Polecam bo się tym zajmuję :)
Uczę jak fizycznie zmienić percepcję i nastawienie do przyczyny stresu. Jest to ,,joga zachodu" i według mnie bardzo szybko pomaga usunąć somatyczne objawy stresu (np. biegunkę). Jest parę skutków ubocznych :)
Polepszenia koncentracji, zwiększenie inteligencji, dodatkowo można poprawić pamięć.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety