Dlaczego jestem rozdrażniona przy bólu głowy?

Witam, od mniej więcej półtora roku zmagam się z ( praktycznie) codziennym bólem głowy. Niekiedy nie jest on mocno uciążliwy, wiem ze głowa boli ale nie przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu, niekiedy ból nasila się na tyle, że nawet zrobienie obiady wymaga ode mnie dużego wysiłku, czasami też głowa tak mnie boli, że jest mi niedobrze, oczy bolą i łzawią,a żadne tabletki nie pomagają. Ból umiejscowiony jest z przodu czaszki, przy większym wysiłku oczu ( intensywne wpatrywanie się, chwila gry itp) praktycznie natychmiast pojawia się ból głowy i oczu. Miałam robiona tomografie głowy, byłam u okulisty, lekarza. Wcześniej pojawiały mi się na ciele czerwone plamy (okolice kolan, ud, brzucha itp) teraz tylko po ciepłym prysznicu, często też podczas kontrolnych badań krwi i moczu wychodzą jakieś lekkie nieprawidłowości, podwyższone żelazo, bakterie w moczu, 2x bakteria e coli. Przez ten ciągły ból głowy jestem rozdrażniona, chodzę przygnębiona :(

Wskazane wykluczenie boreliozy, choroby tarczycy, choroby układowej. Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Wskazana konsultacja neurologiczna, być może MR głowy, do rozważenia konsultacja psychologiczna / psychiatryczna i wykluczenie zaburzeń nerwicowych/ lękowych. Można spróbowac leczenia farmakologicznego (np. amitryptylina. wenlafaksyna), akupunktury. Pozdrawiam. Magdalena Nowaczewska