Dlaczego moja 9- miesięczna córeczka nie chce jeść?

Dzień dobry. Mam problem z moją 9 miesięczną córeczką. Zacznę od początku. Córka zawsze była niejadkiem, jadła tylko mleczko z piersi. Zaczęłam wprowadzać jej pokarmy stałe po niecałym pól roku, ale wszystko co jej dawałam wypluwała. Kiedy przestała prawie przybierać na wadze musiałam ją przekonać do jedzenia, ale nic to nie dało. Po 2 miesiącach zaczęła trochę jeść, ale trzeba było pokazać książeczkę lub zabawić bo po dwóch łyżkach jej się nudziło i nic nie jadła. Po skończeniu 8 miesięcy zaczęła przekonywać się do picia i odrzuciła pierś. Po tygodniu w ogóle przestała jeść tylko piła. Zrobiliśmy jej morfologię i jest na granicy normy. Okazało się, że mała infekcję na dziąsłach i dostała antybiotyk. Po dwóch dniach zaczęła jeść jogurty dla niemowląt. Jedyne co córeczka jadła i do tej pory chętnie je, to bułeczka z masłem i wędliną. Minęło już 2 tygodnie od wizyty u lekarza a ona nie chce jeść. Teraz czasami zje troszeczkę schabu w sosie i makaronu i jak uśnie to daje jej z butelki 3 razy dziennie 140 ml mleka z kaszką. Ogólnie jest bardzo ruchliwym dzieckiem i pogodnym, tylko czemu nie chce jeść? Próbowałam wszystkiego. Nie zmuszam jej do jedzenia, podaje różności, sama gotuje, ze słoiczka też ale ona nie chce zup, warzyw ziemniaków i owoców. Od początku nie cierpi owoców i soczków. Teraz akceptuje troszkę soczku z rurką po 9 mies. Czasem zje z butelki mleko normalnie a często idzie głodna spać i przez sen muszę jej dać. Dawałam warzywa do raczki bo córka lubi sama jeść ale nie smakuje jej. Dziś nawet swojego jogurtu dla niemowląt nie chce. Pediatra mówiła, że to pewnie przeze mnie nie je, bo się stresuję. Karmił ją mój mąż, babcia ale na darmo. Już nie wiem jak mam ja przekonać do jedzenia. Jak dam jej samą łyżeczkę to weźmie z łyżeczki w rączkę i rozmaże ale do buzi nie chce. Proszę mi pomóc bo z czymś takim się nie spotkałam, żeby dziecko, które nie jest na piersi nie jadło tylko bułka z masłem. Dodam, że córeczka podobno jeszcze nie ząbkuje. Martwię się i jestem załamana tym jej niejedzeniem. Bardzo proszę o pomoc
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.
Niestety pytanie to nie należy do żadnego zakresu tematycznego
poruszanego na naszych portalach. Z tego powodu nie możemy
udzielić Pani/Panu wiarygodnej odpowiedzi.

Jeśli nurtujący Panią/Pana problem dotyczy zdrowia bardzo prosimy
o udanie się do lekarza w celu uzyskania porady i pomocy.

Zachęcamy do zadawania innych pytań na które
z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl