Dlaczego odczuwam mdłości po jedzeniu?

Sonia 27 lat wielka brytania Wczoraj bylo mi niedobrze po zjedzeniu pizzy wiec poszlam do lazienki i zwymiotowalam przy uzyciu palcow. Dziwnie moze to zabrzmi ale czesc pokarmu zwrucilam a czesc zaczela powoli zlatywac spowrotem i takie mam ucxucie fo dzis jak by cos tam stalo i przeszkadzalo dyskomfort zaraz sobie mysle ze umre albo sie udusze. Czy to mozliwe co powinnam zrobic ? Czy to normalne takie uczucie ? Mam od 7 latnerwice i wywolujeto uczucie u mnie ataki paniki . Prosze o rade

Witam
Objawy nerwicowe mają silny związek z jedzeniem i trawieniem i opisane objawy mogą mieć podłoże emocjonalne, ale proponuję zgłosić się do gastrologa, aby wykluczyć medyczne przyczyny.Jeśli lekarz potwierdzi psychologiczne podłoże tych objawów, to wówczas polecam zgłosić się na psychoterapię ,aby krok po kroku rozkminować te objawy , co w konsekwencji spowoduje ich ustąpienie.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień dobry,
W pierwszej kolejności radziłabym Pani osobistą konsultację z lekarzem internistą lub gastrologiem aby wykluczyć ewentualne przyczyny medyczne. Najlepsze rezultaty w leczeniu nerwicy daje psychoterapia (ewentualnie w połączeniu z farmakoterapią), dlatego zachęcam Panią do zwrócenia się o pomoc do psychoterapeuty, który może pomóc Pani dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nimi.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu