Dolegliwości jelitowe a wyniki morfologii

Witam, od pewnego czasu dokuczają mi dolegliwości jelitowe (biegunka, śluz w stolcu, odbijanie, gazy), w związku z czym skierowałam się do lekarza. Zalecił morfologię. Jej wyniki to podwyższone P-LCR (45,1), PCT (0,4), monocyty (11,8) oraz białko całkowite (ICD-9:I77) (8,4). Czy wyniki te świadczą o stanie zapalnym w przewodzie pokarmowym? Może to celiakia?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyrwane pojedyncze wartości z pełnego badania morfologi niestety nie są wystarczające do interpretacji. Dodatkowo potrzebne są dane kliniczne pacjenta. Dlatego też wynik badania należy skonsultować z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.