Drażliwość, wysypka, wzmożone pragnienie a wyniki badań moczu i krwi

Kobieta, 1996r., 170 cm wzrostu, 47kg kreatynina 0,8 CRP 5,0 NEU%-Neutrocyty 40,3 LYM%-Limfocyty 47,2 mocz żółty, przejrzysty, pH 6, ciężar 1020, leukocyty ślad. nabłonki płaskie nieliczne, leukocyty 11-20, erytrocyty 2-4, pasma śluzu bardzo liczne, flora bakteryjna dość liczne obrzęki twarzy/dłoni, problemy z oddychaniem/duszności, przy kaszlu metaliczny posmak(krwi), bóle głowy, brak apetytu, świąd skóry/wysypka, zmęczenie, drażliwość, szybko się męczę, drżenie dłoni/nóg, wzmożone pragnienie

Dzień dobry,

Jest Pani bardzo młodą kobietą. Analiza moczu wskazuje na infekcję dróg moczowych, jeśli jest bezobjawowa nie wymaga leczenia, jeśli zaś daje objawy to konieczne będzie przeleczenie jej Nerki są wydolne, CRP jest w normie. Z uwagi na wzmożone pragnienie powinna oznaczć sobie Pani cukier rano na czczo we krwi żylnej. Metaliczny posmak w ustach może być objawem zatrucia chromem - zawierają go niektóre suplementy na odchudzanie. Niekiedy, ale znacznie rzadziej występuje przy hiperkaliemii, ale wówczas pojawiają się i inne objawy (warto oznaczyć sobie również poziom potasu we krwi). Czy nie ma Pani w jamie ustnej jakiejś infekcji np. grzybiczej? Z uwagi na dodatkowe objawy w postaci duszności oraz obrzęków sugerowałbym wizytę u lekarza .. Trzeba Panią dokładnie zbadać, a potem ewentualnie zlecać dodatkowe badania. Przy okazji może sobie Pani oznaczyć przesiewowo TSH we krwi pod kątem schorzeń tarczycy. Proszę nie bagatelizować sprawy. Czym wcześniej zgłosi się Pani do dobrego lekarza, tym szybciej uda się pozbyć tych przykrych dla Pani dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz