Mężczyzna , 30 lat Witam. Mezczyzna 30 lat, bol plecow, wystepujacy czasami bezwlad nogi i dretwienie, leki przeciwbolowe nie pomagaja, maz wyladowal w szpitalu na neurologi, zostal zrobiony rezonans- diagnoza: dyskopatia w stanie ostrym, uszkodzenie nerwu zalecenia: rehabilitacja od 4 do 6 tyg, jesli nie bedzie poprawy ostrzykniecie przepukliny, ostatecznosc operacja. Maz jest od tygodnia rehabilitowany, bezwlad w tym czasie wystapil dwa razy, zazwyczaj po dluzszym siedzeniu, sa dni ze jest lepiej ale sa tez, sa dni ze jest lepiej ale sa tez, ze nie moze wytrzymac z bolu. Czy rehabilitacja jest w stanie przyniesc poprawe? Czy to raczej gra z czasem? Maz popada w depresje, zawsze aktywny, teraz nie moze jezdzic samochodem, chodzi o kuli, plecy pobolewaly jak kazdego, ale przechodzilo, teraz zlapalo do tego stopnia, ze nie jest w stanie funkcjonowac, gdzie szukac pomocy, jakie zrobic badania? Zaproponowano manipulacje kregoslupa, czy to bezpieczny zabieg? Jedni lekarze zalecaja cieple oklady
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

W stanie ostrym nie wolno stosować manipulacji kręgosłupa, gdyż można jeszcze bardziej uszkodzić strukturę nerwu. Mąż powinien przede wszystkim leżeć. Stosować działania uspakajające oraz przeciwbólowe. Farmakoterapia konieczna (wg. wskazań neurologa). Natomiast fizjoterapeuta o specjalności neurologicznej powinien prowadzić systematyczną fizjoterapię. Okłady ciepłe są niewskazane, raczej należy chłodzić (zimne okłady). Powodzenia, Paweł Czarnocki

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: