Dziwny okres podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek. Czy to normalne?

Od 8 dni przyjmuję swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory okres trwał u mnie 7 dni. Przez pierwsze ok. 5 dni krwawienie było normalne, wyglądało tak jak zwykle. Następnego dnia miałam kilkugodzinną przerwę w krwawieniu i byłam przekonana, ze okres dobiegł końca, po południu jednak znów krwawiłam. Tym razem krew była bardzo ciemnego koloru, pawie czarnego. Czy to jest normalne? Czy to są zwykłe plamienia występujące przy przyjmowaniu doustnej antykoncepcji? Jak długo może to się utrzymywać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zmiana zabarwienia krwi oraz jej ilość jest wynikiem rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Zawierają one hormony egzogenne, które mogą wpływać na charakter rozpoczętej miesiączki.
Proszę się zatem nie martwić, bo wszystko przebiega prawidłowo.

Pozdrawiam