Ile należy zjadać kalorii, by schudnąć?

Witam,zastanawiam się ile powinnam zjadać kaloriii aby schudnąć?mam25lat164cmzrostu99kgi niedoczynnosc tarczycy.korzystałam z dwoch porad dietetykow i jeden wyliczyl 1600kcal a jeden 2300kcal skad taka rozbieznosc?? obliczajc moje zapotrzebowanie cpm okazalo sie ze 2300kcal. nigdy nie schudne przy takiej kalorycznosci gdy dotychczas jadlam śniadanie a pozniej najadalam sie na kolacje.jadam 5 zdrowych posilkow dobrze zbilansowanych a gdy zjem wiecej niz 1500kcal czuje sie jak balon. Prosze o rade

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Jest tu kilka spraw do załatwienia przez Panią. Po pierwsze musi Pani mieć wyrównane poziomy hormonów tarczycy czyli musi Pani być pod opieką lekarza (najlepiej endokrynologa). Gdy będzie miała Pani "dobre" poziomy wtedy będzie łatwiej zadbać o zmniejszenie wagi. Dieta 1500 kcal a nawet 1200 kcal jest często zalecana w diecie cukrzycowej i pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi. Zapewne taka dieta byłaby dla Pani właściwa. Ważne jest też to, żeby największy posiłek był rano, a najmniejszy wieczorem aby pozwolić na właściwą pracę odpowiednich hormonów. Zdecydowanie nie można najadać się na kolację.

Droga Pani!

Zbyt niska zawartość kcal w diecie nie przyniesie Pani sukcesu w odchudzaniu. Może nastąpić szybki spadek masy ciała, ale równiez szybko nastąpi efekt jo-jo i do tego może Pani działać z dużą niekorzyścią na swój organizm, co może skutkować kolejnymi schorzeniami, które mogą pojawić się nawet za kilka lat.
W przypadku chorowania na niedoczynność tarczycy proces chudnięcia jest znacznie trudniejszy niż w przypadku osób zdrowych, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Poza odpowiednim odżywianiem należy wprowadzić bezwzględnie aktywność fizyczną. To jest najlepszy sposób, w jaki może Pani przyspieszyć osiągnięcie efektu.

Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, to zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl