Jak ćwiczyć przy 20-kilogramowej nadwadze?

Witam. Jak ćwiczyć przy nadwadze 20kg .wiek 60lat .wzrost 155.waga 75kg.smieszne pytanie , mieszkam w małym mieście. Na orbiteku nogi mi zgrubialy.ide z kijkami do lasu przenoszę kleszcza.za każdym razem. Chodzę i ćwiczę na zmianę. Schudnę parę kilo i znowu przytyje. Biorę hormony od trzech lat i tak mnie zalatwiły.Przegapilam moment kiedy zaczęłam tyć.

Droga Pani!

Pani opis nie wystarcza na dokładne doradzenie odpowiedniej formy ruchu. Jednakże proponowałabym, aby zainteresowała się Pani pływaniem czy gimnastyką w basenie. Jest to wysiłek odciążający stawy i dzięki oporowi wody można uzyskać odpowiednie efekty. Proszę się liczyć z tym, że aktywność fizyczna powoduje rozrst mięśni, więc w początkowym etapie może dojść do rozrastanie się mięśni oraz wzrostu masy ciała. Wynika to z tego, że mięśnie pracują. Jednakże przy odpowiednio prowadzonym ćwiczeniom, wraz z każdorazowym rozciąganiem i prawidłowym żywieniu osiągnie Pani sukces. Dodam także, że do aktywności fizycznej należałoby wprowadzić zmiany żywieniowe!

Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania, to zapraszam do kontaktu, pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

Zbyt dużej aktywności fizycznej nie polecam ze względu na wiek i nadwagę. Nie może Pani obciążać stawów. wskazane są jednak spacery i jeżeli jest możliwość to basen. Na początku jednak zajęłabym się Pani dietą. Nie Pani o niej nie piszę a prawidłowe żywienie to 70% sukcesu w walce o utratę kilogramów.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk