Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wyniki badan hormonalnych u osoby z problemami ze snem?

Witam, nie dawno zrobiłem badania hormonalne. Wyniki : Testosteron : 3,49ng/ml Estradiol : 29,14pg/ml. Badania wykonałem ze względu na problemy ze snem, praktycznie 0 popędem seksualnym, braku porannych i wieczornych wzwodów, złym samo poczuciem - depresją(leczyłem się u psychologa który rozkładał ręce) , problemami z nadmierną wagą i ilością tłuszczu w ciele który zbierał się głownie na klatce piersiowej i biodrach. Czy wyniki są w normie? Czy moje problemy mogą mieć podłoże hormonalne?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam Pana Serdecznie,

Na Pana pytanie, czy opisane przez Pana symptomy mogą mieć podłoże hormonalne, może Panu odpowiedzieć lekarz endokrynolog i lekarz prowadzący Pana.

Natomiast z mojej strony, podzielę się z Panem takim powiedzeniem- do rozważenia, że: Ruch zastąpi niemalże każdy lek, natomiast żaden lek nie zastąpi ruchu....

Życzę Panu radości w codzienności, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

WItam, zawsze mnie zdumiewa takie pytanie, przecież jakiś lekarz skierował Pana na to badanie, i jakiś powód tego był. I temu lekarzowi powinien pan zadać to pytanie, a nie tu. 29,14 pg/ml Estriadol w normie Testosteron niski poziom ale jeszcze w normie: 3-10 ng/ml Radziłbym wybrać się do endokrynologa i ponownie podjęć leczenie antydepresyjne tym razem u psychoterapeuty. Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety