Jak leczyć problemy z pamięcią i koncentracją I odnaleźć się w nowej dla mnie sytuacji?

Witam, mam 25 lat, jestem 7 miesięcy z dziewczyną, jak się okazało w czerwcu zaszła w ciążę, na początku było wszystko pięknie i ładnie, natomiast później zaczynało się wszystko sypać.Ona uważa, że to wszystko przez moje problemy z pamięcią, bo nie potrafię zapamiętać tak prostej informacji jak termin jej następnego badania. Staram się jak mogę zapamiętać to, ale niestety ucieka mi to z głowy. Mój problem z pamięcią zaczął się od około 2 miesięcy i nie dotyczy to tylko związku. Ogólnie mam problemy z pamięcią i koncentracją. Nie potrafię zapamiętać prostych informacji lub tego o czym rozmawia ze mną dana osoba. Uważam, że w dużej mierze stres przyczynił się do tego, bo jak sama moja dziewczyna przyznała na początku było inaczej słuchałem co do mnie mówi, a teraz jest tragedia, bo nie potrafię zapamiętać tego co do mnie mówi, więc ona wychodzi z założenia po co ma cokolwiek mówić skoro i tak tego nie zapamiętam. Widzi, że ze mną jest coś nie tak to zamiast mnie wspierać to odsuwa się ode mnie co pogarsza mój stan. Gdy zaszła w ciążę pojawiły się pytania ze strony mojej mamy co dalej przecież nie macie mieszkania nie macie nic. Potrafiła mnie się o to pytać prawie codziennie przez długi okres czasu, a tymi pytaniami wywierała na mnie presję. Obecnie swój stan psychiczny określam jako słaby, są dni, że w środku cały się telepię, mam problemy z myśleniem i podejmowaniem prostych decyzji. Cały czas się stresuję i nie potrafię wrzucić na luz. Nie potrafię zapamiętać prostych rzeczy takich jak termin badać mojej dziewczyny, bo za bardzo skupiam się na tym by mnie nie zostawiła przez mój stan psychiczny. Ciągle o tym myślę, a myśl ta nie daje mi spokoju, bo z jej strony nie mam żadnego wsparcia, pocieszenia, pewności, że nic takiego się nie stanie. Dodam jeszcze, że boli mnie głowa na lewym uchem już od około miesiąca. Byłem z tym u neurologa, ale nic nie wskazuje na to bym miał jakieś problemy z głową tylko pytanie skąd ten ból. Co robić?

Dzień Dobry Panu,

Miałabym do Pana parę pytań, które mają fundamentalne znaczenie w jakości funkcji poznawczych:

1. Jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień?
2. Jak jest u Pana z regularną aktywnością fizyczną?
3. Jaka jest jakość Pana odżywiania?
4. W jaki sposób regeneruje Pan siły?
5. Ile godzin trwa u Pana sen? Czy wstaje Pan z poczuciem regeneracji?
6. Jak jest u Pana z suplementacją?

- między innymi chodzi o witaminy z grupy B, czyli witaminę B1 (tamina), B2 (ryboflawina), B6, B12 (kobalamina)
- magnez (chodzi o jak najwięcej "magnezu w magnezie")
- jak również o kwas foliowy
- selen
- witamina D3

Niedobory powyższych są związane z osłabieniem pamięci, znacznym obniżeniem zdolności koncentracji, bezsennością, powodują uczucie zmęczenia, roztargnienia, rozdrażnienia i nawet! znacznie obniżonego nastroju.

Zaprezentowane przez Pana symptomy, wskazują na lękowo-nerwicową odpowiedź Pana organizmu, na stresogenne zdarzenia.

Widziałabym celowość kontrolnej konsultacji, u Neuropsychologa, celem oceny, u Pana funkcjonowania poznawczego (między innymi pamięć, koncentracja).

Zalecałabym Panu również konsultacje diagnostyczną, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty.

Gdyby miał pan życzenie, zapraszam Pana serdecznie na konsultacje online (via Skype/via Messenger).

Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Jest prawdopodobne, że opisane przez Pana trudności i zaburzenia mają źródła psychologiczne związane ze stresem, adaptacją do nowej sytuacji i dużą presją, także emocjonalną. Specjalista pomoże Panu lepiej zrozumieć siebie, sytuację, opanować lęk i niepewność związaną z przyszłością, odzyskać pewność siebie i poczucie sprawstwa. Warto pozwolić sobie pomóc, szczególnie w sytuacji, gdy przygotowuje się Pan do nowej roli.