Jak leczyć te problemy z oddawaniem stolca?

Mam okropne problemy z oddawaniem stolca są one przewlekłe tylko ze ostatnio żadne środki mi nie pomagają po czopkach muszę się bardzo wysilać aby coś oddać i są to bardzo małe kulki cały czas nie jestem w stanie się wypróżnić całkowicie ,mam parcie ale gdzieś w końcowym odbycie mam problemy .Czuję się przez to bardzo żle piję dużo wody ale to nic nie daje tylko mam coraz to większy brzuch ,jem owoce płatki siemię piję ciągle też mam niedobór sodu przez co mam raz spadki raz wzrosty ciśnienia ja,zawroty głowy tracę świadomość przez co mam połamane kości lecę w momencie aż ktoś mnie znajduje jest to bardzo niebezpieczne ,często boli mnie odbyt chodzę do lekarza rodzinnego ,robiłam niektóre badania na jakie mnie skierowano ale nic nie wykazało .Też miałam już dwa razy skierowanie do szpitala badania dokładne bo tylko mi się mówi że powinnam w szpitalu zrobić dokładne badania ale już dwa razy mi odmówili do gasrtoentorologa jestem zapisana ale dopiero mam termin za rok .,proktolog powiedział że nic już nie jest w stanie zrobić że muszę z tym żyć a mnie boli i żołądek i jelita szczególnie w nocy i jestem pozostawiona sama sobie proszę mi powiedzieć co ja mam zrobić mam 70 lat i te problemy narastają ,mam konto na e-pacjent

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Takie dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego na pewno pogarszają komfort i jakość życia.

Najważniejszym krokiem powinno być właściwe rozszerzenie diagnostyki

Istotnymi badaniami mogłyby okazać się: gastroskopia oraz kolonoskopia wraz z ewentualnym pobraniem wycinków do badań histopatologicznych. Takie postępowanie pozwoli realnie ocenić, czy i w jakim stopniu występuje stan zapalny przewodu pokarmowego, a także choroby zapalne, jak celiakia.

Możliwe, że przyczyną problemów z oddawaniem stolca jest nieodpowiednia dieta z niewystarczającą podażą błonnika, bądź nietolerancja pokarmowa na białko mleka krowiego lub gluten.

Proponujemy Pani konsultację z lekarzem gastrologiem (w miarę możliwości szybkim terminie), który zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz leczeniu, aby poprawić Pani stan zdrowia.

Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna, gdyż ruch zwłaszcza na świeżym powietrzu wpływa na perystaltykę jelit, a także ogólny stan organizmu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-stolcem

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-ciezkie-zaparcia

https://portal.abczdrowie.pl/blonnik

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.