Jak mam leczyć pokrzywkę wędrujacą?

Od 1,5 tygodnia nawiedza mnie pierwsza w życiu pokrzywka wędrująca. Pojawia się swędzenie oraz bąble które znikają po kilku godzinach w różnych miejscach ramiona, nogi, brzuch oraz szyja. Były też dwa incydenty związane z objawem naczynioruchowym. Pierwszym były opuchnięta powieka jednego oka i worki pod oczami co zniknęło w kilka godzin. Drugim była opuchnięta górna warga i drapanie w gardle (bałem się czy to nie jest początek wstrząsu anafilaktycznego) co też zniknęło w kilka godzin. Jem te same rzeczy co zawsze i nigdy nie miałem zdiagnozowanej alergii pokarmowej. Próbowałem wyeliminować różne produkty, ale to nic nie dawało. Pomaga mi maxicortan i telfexo (biorę sezonowo na alergię wziewną)

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Nie wspomniał Pan, na jakie dokładnie czynniki występuje alergia wziewna. Jest to istotna informacja, gdyż przy takim rodzaju alergii mogą istnieć reakcje krzyżowe, między innymi na produkty pokarmowe.

Ze względu na odległość, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem alergologiem. Specjalista po dokładnym wywiadzie zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz leczeniu. Prawdopodobnie będzie konieczność wykonania testów alergicznych skórnych oraz z krwi, aby dokładnie poznać przyczynę takiej reakcji w postaci pokrzywki.

Bez dokładnego ustalenia źródła alergii, nie będzie możliwe poznanie przyczyny takiej niebezpiecznej dolegliwości. Na pewno warto mieć zawsze pod ręką jakiś preparat antyalergiczny, który złagodzi reakcję uczuleniową.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka

https://portal.abczdrowie.pl/babel-pokrzywkowy

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka-idiopatyczna-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.