Jak pomóc osobie z chorowitą zazdrością?

witam 11 lat jestem mężatką mam przystojnego męża ja sama nie jestem zbyt atrakcyjną osoba ale za to ludzie mnie lubią. Już parę razy zdarzyło sie że mąż zrobił mi awanture i szukał dowaodów ze mam kogos na boku ,nic nie znalazł ale czepiał sie o wszystkich kolegów. Ostatniojednak przesadził i to ostro założył mi gpsa w samochodzie kontroluje i sprawdza wszystko nawet przepytuje moich kolegów i sie ich czepia jak rozmawiam, jak sie usmiechne, jak powiem cześć itd.. nie dam juz rady wstyd mi za niego. No i nie da sie tego nawet opisać nie wiem co mam zrobic ale juz mam dość i mi wstyd bo ja z nimi pracuje a nie zmienie pracy bo on ma jakies fanaberie. Już sama nie wiem co robić .POMÓŻĆIE

Witam
Opisany problem zawiera elementy zespołu Otella i najczęściej wymaga oddziaływań terapeutycznych. Istnieją tu różne możliwości rozwiązania . Wspólna terapia dla par, podczas której wypracowuje się wspólny model porozumiewania się bez elementów przemocy i kontroli,poszerzenie wzajemnego zaufania do siebie oraz partnera . Jeśli mąż nie wyrazi zgody na terapię może pani sama skorzystać z pomocy terapeutycznej , aby nauczyć się reagować na zachowania agresywne i na próby kontrolowania, jednak będzie to mniej skuteczna forma rozwiązania tego problemu. Może też mąż sam skorzystać z psychoterapii, wówczas najszybciej mógłby nauczyć się tzw.porozumienia bez przemocy , bez prób kontrolowania oraz zrozumienia, że relacja może się rozwijać jedynie przy wzajemnym zaufaniu, jednak musi wyrazić wolę skorzystania z tej formy pomocy. W przypadku silnych zachowań nacechowanych zazdrością stosuje się także leczenie psychiatryczne.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, definitywnie powinniście udać się na psychoterapię Par.
Jeżeli mąż nie będzie chciał - co bardzo prawdopodobne -
to niech przynajmniej idzie samemu na psychoterapię indywidualną.
Jednak także Pani powinna zgłosić się na psychoterapię indywidualnę, ze względu na szkody psychiczne, które wymieionen objawy zazdrości u Pani powoodują Pozdrawiam