Jak pozbyć się niechcianej ciąży?

Dzień dobry!

Mam problem. Podejrzewam, że jestem w ciąży. Spóźnia mi się o ponad 2 tygodnie okres. Ostatni miałam 15 lutego. Dzisiaj wykonałam test ciążowy, wynik był pozytywny. Jestem załamana, ponieważ ja nie jestem gotowa, aby mieć dziecko. Wiem, że jest to niedopuszczalne, ale jak mogę pozbyć się ciąży? Nie wiem, może jakieś leki?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jedyną metodą farmakologiczną jest antykoncepcja awaryjna, czyli tzw. pigułka wczesnoporonna. Można ją zastosować jedynie w ciągu 72 h od ryzykownego współżycia, także niestety z opisu wynika, że w Pani przypadku nie spełni już ona zadania. Rozumiem, że nie jest to dla Pani łatwa sytuacja, ale niestety nie ma innych leków. W Pani przypadku zdecydowanie należy powtórzyć test, gdyż pojedynczy wynik nie musi być wcale wiarygodny. Warto wykonać test ciążowy z krwi i udać się przede wszystkim na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam!