Jak przyjmować tabletki dwuskładnikowe po ominięciu jednej pigułki?

Dobry wieczór, mam takie pytanie związane z zapomnianą pigułka Ql..... Problem w tym, że ulotka zaleca przy zapomnianej 18 tabl. rozpocząć nowe opakowanie, którego nie mam w domu. Wczoraj spóźniłam się z tabl. ok. 16 godz. To tabletka dwuskładnikowa, gdzie jest 26 aktywnych i 2 placebo. Różne ulotki tabl. dwuskładnikowych, a ta nie wiem czy jest dwufazowa czy trójfazowa, zalecają aby wziąć zapomnianą, wziąć resztę do końca i nie robiąc 7-dniowej przerwy brać nast. opakowanie, ale tu nie ma 7-dniowej przerwy. Pragnę nadmienić, że nie obawiam sie ciąży, bo w tym miesiącu nie doszło do zbliżenia. Czy poczekać na krwawienie z odstawienia i zacząć nowe opakowanie zgodnie ze schematem po 2 tabl. placebo? Jestem zdezorientowana, a ulotka nie uwzględnia takiej sytuacji. Czy po zaburzeniu i zamknięciu cyklu następne opakowanie chroni w 100 proc. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji możliwe są dwa wyjścia.Pierwsze, powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie tuż po zakończeniu przyjmowania tabletek aktywnych (wyrzuca Pani tabletki placebo). Opcja druga, przyjmuje Pani tabletki wg schematu niezależnie od zaistniałej sytuacji. W Pani przypadku, gdy nie obawia się Pani o ewentualne zajście w ciążę, może Pani zdecydować się na drugie rozwiązanie, które zapewni Pani równowagę hormonalną i nie wywoła ewentualnych powikłań.
Pozdrawiam