Jak uporać się z bólem podczas seksu u osoby z problemami ginekologicznymi?

Witam. Mam 24 lata. Jestem z moim partnerem od 3 lat z czego już 2 lata mam problemy, tylko rok nam było super a później był koszmar. A więc tak, od 2 lat chodzę do różnych lekarzu każdy z nich rozkłada nade mną ręce, jak nie stany zapalne ciągle które się leczy tak nadzerka która już jest zamrożona i wypalona bo była za głęboko w szyjce, mam dysplazje szyjki macicy 1. Cały czas robią mi się torbiele na jajnikach które pękają i londuje w szpitalu z okropnym bólem brzucha, dodam że już raz miałam laparoskopie bo płyn z torbiela nie chciał się wchlonac, mam powiększone endometrium o 13/14 i z tego powodu zaczęłam znowu brać hormony a przy hormonach jest wiadomo jeszcze gorzej z libido i suchościami z którymi borykam się 2 rok, raz nawet brałam jakieś globulki dla Pan po 60roku życia żeby przywrócić to nawilżenie które było kiedyś, kiedyś miałam je aż takie się się wstydziłam że mam całe majtki mokre. A teraz jakby ktoś stał nade mna z suszarka. Sex sprawia mi ogromny ból, cały czas od 2 lat i żaden lekarz nie wie dlaczego. Przy każdej pozycji czuje jakby mi przebijal szyjke macicy i zaraz miały wybuchnąć mi jajniki, ból przeważnie utrzymuje się też po stosunku np takie igiełki wbijane w jajniki i najgorsze jest dla mnie jak mój chłopak chce wtedy jeszcze raz się kochać a ja wtedy udaje że pomysł mi się podoba chodź wiem że zaraz będę chować głowę w poduszkę żeby nie widział że płaczę z bólu. Sex to jest dla mnie teraz najgorsze doświadczenie pod słońcem. Myślę czy nie rozstać się z moim chłopakiem przez to, on jak każdy facet tego potrzebuje a ja bym chciała mieć znowu spokój, zazdroszczę tym którzy czerpią z tego radość ja się czuję jakbym była gwałcona, za każdym razem. Rozmawialiśmy o tym ale ile razy mogę mu mówić że cały czas mnie boli, od 2 lat mu to mówię on już też ma dość że ma dziewczynę której sex nie sprawia przyjemności. A kiedyś sprawiał. Pomocy!! Co ja mam robić??!!

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wynika, że parę symptomów natury zdrowotnej przyczyniło się do utraty radości/ zadowolenia z życia seksualnego.

Myślę, ze w obecnej sytuacji mogłaby być Pani pomocna taka zwyczajna rozmowa z psychologiem, bo z jakiejś przyczyny pojawiły się u Pani niepokojące Panią objawy
(będąc równocześnie w leczeniu/kontroli ginekologicznym.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani satysfakcji seksualnej,
irena.mielnik.madej@gmail.com