Jakie jest ryzyko, że antykoncepcja zawiodła?

Witam, mam pewnien problem otóż biorę tabletki antykoncepcyjne Diane od około roku i ostatnio zapomniałam przyjąć tabletki w 3 tyg, gdy się zorientowałam a było to kolejnego dnia wzięłam dwie na raz, na ulotce napisali ze najlepiej gdy zacznę brać od razu nowy listek bez 7 dniowej przerwy- tak tez zrobiłam, pomimo brania tabletek przez tak długi czas okres bywał różnie i podczas brania i podczas przerwy, dziś od poprzedniej miesiączki mija ponad miesiąc, w tym czasie współżyłam dwa razy, 1 raz z prezerwatywa kilka dni po pominetej tabletce drugi raz tydzień temu tym razem bez dodatkowego zabezpieczenia. Robiłam test wczoraj wyszedł negatywny ale być może to za wcześnie nie wykrycie ciąży? Jaka jest w ogóle szansa ze antykoncepcja zawiodła i co z okresem!? Tyle o ile nie biorę pod uwagę tego zabezpieczonego stosunku to ten bez spędza mi sen z powiek

Lek. Paweł Szadkowski

Z powodu braku 7 dniowej przerwy najpewniej doszło do rozregulowania i miesiączka wystąpi w późniejszym czasie. Skoro test wyszedł negatywny, najpewniej nie ma powodu do niepokoju.