Jakie tabletki na apetyt przyjmować, aby nie podrażnić żołądka?

Witam. Mam 20 lat i chory zoladek wymiotuje żółcią jak boli biore tabletki helcit, od dziecka mam z tym problem. Do tego mam krzywy kregoslup, strasznie sie garbie, prostowanie sie sprawia mi wielki bol. Mam niedowage- strasznie chudne. Na 172 cm wzrostu ważę 59 kg. Jakie tabletki na apetyt moge przyjmowac aby nie podraznic zoladka? Czy to pomoze mi aby waga skoczyla w górę? Proszę o Odpowiedz lekarze w mojej miejscowości nie potrafią mi pomóc

Witam,
przede wszystkim wymaga Pan dokładnej diagnostyki gastrologicznej, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania oraz leczenie. Sugerowałabym też włączenie diety lekkostrawnej z wykluczeniem potraw smażonych, produktów surowych oraz wzdymających.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Aby ułożyć odpowiednią dietę potrzebna jest prawidłowa diagnoza. Choroby żołądka wpływają na nieprawidłowe trawienie pokarmów, które może prowadzić do powstawania niedoborów. Dodatkowo wymioty negatywnie wpływają na samą chęć spożywania posiłków oraz zmniejszają dostarczaną kaloryczność. Zalecamy dalsze konsultacje z lekarzami, może poszuka Pan poza swoją miejscowością. Bez odpowiedniej diagnozy nie będzie można ustalić prawidłowej terapii leczniczej. Do czasu ustalenia przyczyny zalecamy Panu stosowanie diety lekkostrawnej. Należy wyeliminować potrawy smażone, najlepiej spożywać posiłki gotowane w wodzie lub na parze. Dodatkowo nie należy spożywać produktów wzdymających, ciężkostrawnych oraz ostrych. Sugerujemy jedzenie mniejszych objętościowo posiłków, a częściej - nawet do 6 razy na dobę, w regularnych odstępach czasu. Ważne jest też, aby przy wymiotach zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444