Karmienie 5-latki, która cierpi na MPD i epilepsję

Witam! Moja 5letnia córeczka w wyniku niedotl.okoloporodowego cierpi na mpdz i epilepsje, słabo prybiera na wadze /12kg/ i tak stoi od roku...wyniki metaboliczne, krwi sa dobre, je wszystko, nie ma specjalnej diety za to duzo wysiłku fizycznego...prosze o podpowiedz jak karmic aby jednak waga zaczeła wzrastac, martwie sie coraz berdziej.Pozdrawiam Agnieszka

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę wzbogacić dietę córki w wiecej masła i oliwy z oliwek. Np. ziemniaki puree z masłem, surówki z sosem vinegret na bazie oliwy. Razem z lekarzem prosze rozważyć włączenie mleka tłutego w proszku lub odżywki mlekozastepczej.

Po dokładne zalecenia dotyczące całości diety prosze zgłosić sie do pobliskiego dietetyka.

Pozdrawiam serdecznie