Kiedy mam się spodziewać okresu?

Mam taki problem. Ponieważ jestem osobą zapracowaną mam 24 lata zapomniałam pewnych ustaleń co do siebie. A mianowicie chciałam sobie zrobić przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych po 2 latach. Gdyż mam ustawione przypomnienie wzięłam jedną tabletkę z 21 a nie powinnam, lecz reszty tych 20 już nie brałam. Miesiąc wcześniej po odstawieniu w czasie 7-dniowej przerwy dostałam okres, po "okresie" wzięłam jedna tabletkę i po 3 dniach znowu dostałam"okres". Kiedy mam się teraz go spodziewać? Proszę o szybko odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trochę Pani "namieszała" z hormonami i teraz trudno przewidzieć jak się zachowa Pani organizm w krótkim okresie. W długim okresie wszystko powinno wrócić do normy, lecz kilka pierwszych cykli może być nieregularnych i mieć nietypowy przebieg. Proszę pamiętać, że krwawienia występujące w czasie brania tabletek nie mają charakteru fizjologicznych miesiączek, do których teraz sam organizm musi powrócić. Myślę, że najbliższe krwawienie będzie miało jeszcze charakter krwawienia z odstawienia, po nim nastąpi owulacja i w ok. 14 dni później pierwsza fizjologiczna miesiączka (o ile nie dojdzie do zapłodnienia!). Trudno jednak przewidzieć termin wystąpienia owulacji, może to być po dwóch tygodniach od krwawienia a może i po czterech.

Pozdrawiam serdecznie!