Krosty na plecach i ramionach przy nadwadze

Witam, mam 15 lat. Już długo mam problemy z nadwagą. Od jakiegoś roku, na biodrach, udach, i po drugiej stronie kolan, przy zgięciu pojawiły mi się rozstępy. Obecnie ważę 80 kg, przy wzroście ok.168 cm. Od jakiegoś tygodnia codziennie biegam około pół godziny i 15 minut spaceruje. W 1 klasie gimnazjum ważyłam 58 kg. Jak mogę szybko schudnąć,i dlaczego przytyłam aż 22 kg w ciągu niecałych 2 lat? PS. Od jakiegoś półtora roku, na plecach i ramionach mam mnóstwo krost i pryszczy, jak się ich pozbyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu oceny przyczyny Pani nadwagi przede wszystkim należałoby zanalizować Pani dietę. Nieprawidłowy styl życia, tj. zła dieta i brak aktywności fizycznej to bowiem najczęstsza przyczyna wzrostu masy ciała. Dodatkowo, warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne, w tym także ocenę funkcji tarczycy. Potencjalną przyczyną wzrostu wagi może być bowiem także niedoczynność tarczycy. A propos opisanych zmian ropnych to najprawdopodobniej jest to zapalenie mieszków włosowych, które natomiast najpewniej jest wynikiem nadmiernego pocenia (jeden z objawów występujących podczas dojrzewania). Leczenie takich zmian polega głównie na miejscowym stosowaniu preparatów z antybiotykiem. W celu uzyskania recepty na taki lek proszę skonsultować się z lekarzem.

Witam, trenuję kulturystykę i cross fit. Polecam, tylko z trenerem. Bieganie przy takiej nadwadze może doprowadzić do uszkodzenia stawów. Proszę również wykonać badania hormonalne. Należy skorzystać z porady dietetyka. Mój powtarzał zawsze woda, ryba, sałata 5xdziennie w małych porcjach. Nie ma możliwości nie schudnąć, czy widziałaś grubych ludzi na filmach o obozach koncentracyjnych. Nie należy się oczywiście głodzić, ale zbilansowana dieta to 60 % sukcesu w walce z nadwagą. Krosty to po prostu trądzik. Należy zastosować kremy z antybiotykami lub leki doustne. Dermatolog na wizycie oceni zmiany i dobierze odpowiednią terapię. Pozdrawiam