Krwawienie podczas stosunku w trakcie brania y***

Witam mam 22 lata jestem przy 2 listki tabl. antykoncepcyjnych y*** w 1 tyg 2 opakowania i miałam przerwę 7 dniowa i podczas stosunku dochodzi do krwawienia ,,,,,,, byłam u lekarza 4 miesiąc temu bo miałam zapalenie robiono mi9 badanie na wszystkie możliwe choroby i dano mi 2 dniowy antybiotyk i kazano się  zgłosić za 6 miesięcy..... to było by tyle . Nie mam pojęcia co za antybiotyk ale to było zaraz po badaniu parę miesięcy temu teraz przy stosunku mam krwawienie i nie wiem co mam zrobić...... praca nie bardzo mi pozwala na wizytę u lekarza i dodam że jestem w Londynie gdzie opieka zdrowotna szwankuje. czy mam się  udać do specjalisty do polskiej przychodni? czy do normalnego lekarza w klinice? Czy może ktoś mi pomoc co się  ze mną dzieje? Za każdym razem mam problemy jak biorę tabletki...i w ogóle chyba cos nie tak ze mną w sprawach kobiecych -no ale byłam na badaniu ......... pomocy

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienia międzymiesiączkowe są najczęściej występującym działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych. Tego typu plamienia zwykle ustępują po przyjęciu trzech blistrów, ale nie jest to reguła.

Jeżeli jednak krwawienia występują w trakcie lub tuż po stosunku to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest nadżerka. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że niedawno przeszła Pani stan zapalny dróg rodnych.

Jak rozumiem, nie była Pani na kontroli po zakończeniu leczenia. Być może doszło do powikłań, właśnie pod postacią owej nadżerki. Niestety bez badania ginekologicznego nie można postawić dokładnej diagnozy. Zdecydowanie zalecałabym ponowny kontakt z ginekologiem.
Pozdrawiam.