Mam 13 lat i boli mnie prawa pierś

Od kilku dni bardzo boli mnie prawa pierś, w której u góry odczuwam wewnętrzne stwardnienie, a w lewej nie. Nikt w mojej rodzinie jeszcze tak nie miał, a może to jest spowodowane, że szybko chudnę i mam niedoczynność tarczycy. Bardzo się boję, czy to może być rak? Dodam jeszcze że prawa pierś jest większa o lewej i właśnie mam miesiączkę liczę na szybką odpowiedź, bo już nerwowo nie wytrzymuje. A jak na razie bardzo boję wizyty u ginekologa.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Bolesność piersi w trakcie miesiączki nie jest niczym dziwnym. U wielu kobiet ten objaw niestety występuje. Mogą się również tworzyć guzki (zwykle to łagodne torbielki). Nie jestem w stanie jednak napisać z całą pewnością jak jest u Pani (do tego konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i badanie, a niekiedy badania dodatkowe jak np. USG).

Jeśli obawia się Pani wizyty u ginekologa to proponuję udać się do ginekologa kobiety i/lub pójść tam z mamą.