Metoda Juzpe

Od około roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zdarzyło się, że nie wzięłam pierwszej tabletki z 1 tygodnia o czasie (wzięłam ją 17 godzin później), uprawiałam seks bez zabezpieczenia 4 dnia 1 tygodnia (chłopak nie skończył we mnie) i tego dnia też wzięłam tabletkę później chyba idealnie w 12 godzinie. Po tym wszystkim po około 10 godzinach po stosunku postanowiłam zastosować metodę Juzpe 4+4. Wzięłam pierwsze 4 tabletki, źle się czułam i nie byłam w stanie wziąć kolejnych 4. Nie wiem co powinnam teraz zrobić, czy mogę powtórzyć metode Juzpe, czy lepiej już nie ryzykować i czekać z nadzieją, że nic się nie stanie? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. W tym momencie jestem w 36 godzinie po stosunku.

Redakcja abcZdrowie

W metodzie Juzpe kolejne 4 tabl. należy przyjąć po 12 od pierwszych. W Pani przypadku minęło  26 godzin. Proponuje kontynuować aktualny blister. W przypadku nie wystąpienie krwawienia z odstawienia proszę wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.